Արձանագրություններ և առնչվող այլ փաստաթղթեր
2024 թվականի հունիսի 30-ին ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խումբը հաստատեց 2023-2024թթ. աշխատանքային ծրագրի կատարողականը և 2023 թվականի ԱՃԹՆ-ի ներդրման առաջընթացի տարեկան հաշվետվություն:
2023 թվականի ԱՃԹՆ-ի ներդրման առաջընթացի տարեկան հաշվետվություն
2023-2024թթ. աշխատանքային ծրագրի կատարողական
2024 թվականի մարտի 28-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստը, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն ընդունեց Հայաստանում ԱՃԹՆ-ի իրականացման վերաբերյալ մի շարք որոշումներ և հաստատեց փաստաթղթեր։
Արձանագրություն – 28.03.2024թ. (word, pdf)
ԲՇԽ-ի որոշումներ – 28.03.2024թ. (word,excel)
Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի 2-րդ Վավերացման Նախնական Գնահատման Հաշվետվության վերաբերյալ բազմաշահառու խմբի պատասխան նամակ
2023 թվականի հունիսի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստը, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն ընդունեց Հայաստանում ԱՃԹՆ-ի իրականացման վերաբերյալ մի շարք որոշումներ և հաստատեց փաստաթղթեր։
Արձանագրություն – 29.06.2023թ. (word, pdf)
Հայաստանի ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի աշխատակարգի փոփոխություններ
ԲՇԽ-ի հայտարարությունը ԲՇԽ-ի նիստերի անցկացման վերաբերյալ
ԱՃԹՆ-ի իրականացման 2022թ. 1-ին և 2-րդ կիսամյակների առաջընթացի հաշվետվություններ
2021-2022թթ. աշխատանքային ծրագրի կատարողական
2023-2024թթ. աշխատանքային ծրագիր և ազգային առաջնահերթություններ
Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի 2-րդ վավերացման ձևաթղթեր (հաստատված են ԲՇԽ-ի կողմից 2023թ. հունիսի 29-ին)
Ռոյալթիներից համայնքներին հատկացվող մասհանումների վերաբերյալ 2023թ. մայիսի 4-6-ը կայացած դասընթաց-աշխատաժողովի արդյունքների վերաբերյալ արձանագրություն
2022 թվականի դեկտեմբերի 22-ին հանրությանը ներկայացվեց ԲՇԽ-ի կողմից հավանության արժանացած ԱՃԹՆ-ի 4-րդ՝ 2020-2021 հաշվետու տարիներ ազգային զեկույցը:
2022 թվականի ապրիլի 27-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի 2022թ. առաջին նիստը, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն հաստատեց Հայաստանի 2022թ. ազգային զեկույցը կազմող անկախ ադմինիստրատորի տեխնիկական առաջադրանքը, ընդունեց Հայաստանի 4-րդ ԱՃԹՆ-ի զեկույցի շրջանակը սահմանող մի շարք որոշումներ, հաստատեց 2022թ. վերանայված աշխատանքային ծրագիրը, ինչպես նաև ինչպես նաև Հայաստանում ԱՃԹՆ-ի իրականացման վերաբերյալ մի շարք հարցեր։
Արձանագրություն – 27.04.2022թ. (word, pdf)
2020-2021թթ. հաշվետու ընդերքօգտագործողների ցանկ։
2020թ. դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանի ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն էլեկտրոնային եղանակով հաստատել է Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի 2019 թվականի տարեկան հաշվետվությունը, որում ներառված է ՀՀ ԱՃԹՆ-ի 2019թ. աշխատանքային ծրագրի կատարողականը, ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2019թ. 4-րդ եռամսյակի, 2020թ. 1-ին, 2-րդ և 3-րդ եռամսյակների հաշվետվությունները և 2020 թվականի վերանայված աշխատանքային ծրագիրը (ծրագիրը վերանայվել է օգոստոսին):
2020 թվականի վերանայված աշխատանքային ծրագիր
2020թ. սեպտեմբերի 11-ին Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի ԲՇԽ-ն էլեկտոնային եղանակով հաստատել է Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի 2018թ. ազգային զեկույցը։
2020թ. հունիսի 3-ին Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի ԲՇԽ-ն էլեկտոնային եղանակով հաստատել է Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի 3-րդ զեկույցի և նախնական ուսումնասիրության տեխնիկական առաջադրանքը և ընդունել է զեկույցի և նախնական ուսումնասիրության շրջանակի ու էականության շեմերի վերաբերյալ որոշումներ
ԲՇԽ-ի որոշումներ – 03.06.2020թ. (word, pdf)
2019 թվականի նոյեմբերի 7-ին, Հայաստանի առաջին վավերացման առաքելության շրջանակում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ԱՃԹՆ-ի միջազգային քարտուղարության վավերացնողների խումբը Հայաստանի ԲՇԽ-ի անդամներին ներկայացրեց վաերացման գործընթացի ընթացքը և առաջիկա քայլերը, քննակվեցին շահագրգիռ կողմերի հետ վավերացման հանդիպումներից հետո լրացուցիչ պարզաբանման կարիք ունեցող հարցերը, ԲՇԽ-ի քաղաքացիական հասարակության խմբակցությունը ներկայացրեց ԲՇԽ-ի նոր անդամներին ու այլընտրանքային անդամներին:
Արձանագրություն – 07.11.2019թ. (word, pdf)
2019 թվականի սեպտեմբերի 5-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն հաստատեց ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2019 թվականի 1-ին և 2-րդ եռամսյակների հաշվետվությունները, 2018 թվականի տարեկան հաշվետվության լրացումները, ԲՇԽ-ի աշխատակարգի փոփոխությունները, «Հայաստանյան ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի մոտեցումը պատասխանատու հանքարդյունաբերության վերաբերյալ» հայեցակարգային փաստաթուղթը: Քննարկվեցին ԱՃԹՆ-ի 2-րդ զեկույցի կազմման, զեկույցի նախնական ուսումնասիրության շրջանակի սահմանման, իրական սեփականատերերի բացահայտման համակարգի ներդրման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Արձանագրություն – 05.09.2019թ. (word, pdf)
2019 թվականի ապրիլի 16-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն հաստատեց Հայաստանի 2019թ. ազգային զեկույցը կազմող անկախ ադմինիստրատորի տեխնիկական առաջադրանքը, ընդունեց Հայաստանի 2-րդ ԱՃԹՆ-ի զեկույցի շրջանակը սահմանող մի շարք որոշումներ, հաստատեց ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2018 թվականի 4-րդ եռամսյակի հաշվետվությունը, ՀՀ ԱՃԹՆ-ի 2018թ. աշխատանքային ծրագրի կատարողականը, ինչպես նաև ՀՀ ԱՃԹՆ-ի պատասխանատու հանքարդյունաբերության սահմանումն ու շրջանակը։ Քննարկվեցին նաև 2019թ․ իրականացվելիք նախնական ուսումնասիրության շրջանակի վերաբերյալ մի շարք հարցեր։
Արձանագրություն – 16.04.2019թ. (word, pdf)
2018 թվականի դեկտեմբերի 5-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի անդամները հաստատեցին Հայաստանի 2018թ. ազգային զեկույցը, ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2018 թվականի 3-րդ եռամսյակի հաշվետվությունը, ՀՀ ԱՃԹՆ-ի 2019-2020թթ. ազգային առաջնահերթությունները, ԱՃԹՆ-ի 2019-2020թթ. աշխատանքային ծրագիրը և ՀՀ ԱՃԹՆ-ի պատասխանատու հանքարդյունաբերության գործելաոճի ներդրման ճանապարհային քարտեզը:
Արձանագրություն – 05.12.2018թ. (word, pdf)
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի 2019-2020թթ. ազգային առաջնահերթություններ
ԱՃԹՆ-ի 2019-2020թթ. աշխատանքային ծրագիր
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի պատասխանատու հանքարդյունաբերության գործելաոճի ներդրման ճանապարհային քարտեզ
Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի առաջին զեկույց
2018 թվականի հուլիսի 31-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի անդամները հաստատեցին ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2018 թվականի 1-ին և 2-րդ եռամսյակների հաշվետվությունները:
Արձանագրություն – 31.07.2018թ. (word, pdf)
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2018 թ. 1-ին և 2-րդ եռամսյակների հաշվետվություներ
2018 թվականի մարտի 27-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի անդամները հաստատեցին ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017 թվականի 4-րդ եռամսյակի հաշվետվությունը, ԱՃԹՆ-ի 2017թ. աշխատանքային ծրագրի կատարողականը, ԱՃԹՆ-ի 2018թ. վերանայված աշխատանքային ծրագիրը, ԱՃԹՆ-ի առաջին զեկույցի նախնական ուսումնասիրությունը, ԱՃԹՆ-ի առաջին զեկույցը կազմելու համար անկախ ադմինիստրատորի տեխնիկական առաջադրանքը, ընդունվեցին մի շարք որոշումներ ԱՃԹՆ-ի ստանդարտի պահանջներով սահմանված հիմնական հարցերի վերաբերյալ:
Արձանագրություն – 27.03.2018թ. (word, pdf)
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017թ. 4-րդ եռամսյակի հաշվետվություն
ԱՃԹՆ-ի 2017թ. աշխատանքային ծրագրի կատարողական
ԱՃԹՆ-ի 2018թ. վերանայված աշխատանքային ծրագիր
2017 թվականի դեկտեմբերի 6-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի անդամները և խորհրդատուները քննարկեցին Հայաստանի Հանրապետության իրական սեփականատերերի բացահայտման ճանապարհային քարտեզը, ԲՇԽ-ն հաստատեց Հայաստանի Հանրապետության ԱՃԹՆ-ի բաց տվյալների քաղաքականության հայեցակարգը և ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017 թվականի 3-րդ եռամսյակի հաշվետվությունը:
Արձանագրություն – 06.12.2017թ. (word, pdf)
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017թ. 3-րդ եռամսյակի հաշվետվություն
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բաց տվյալների քաղաքականության հայեցակարգ (word, pdf)
2017 թվականի հոկտեմբերի 10-ին և 17-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի ունեցան ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի աշխատանքային նիստեր, որոնց ժամանակ ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի անդամները և խորհրդատուները քննարկեցին Հայաստանի ԱՃԹՆ-ի առաջին զեկույցի նախնական ուսումնասիրության նախագծի վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Արձանագրություն – 10.10.2017թ. (word, pdf)
Արձանագրություն – 17.10.2017թ. (word, pdf)
2017 թվականի հուլիսի 18-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ընթացքում մեկնարկեց «Աջակցություն Հայաստանի կարողությունների բարելավմանը՝ ԱՃԹՆ-ն իրագործելու և ընդերքօգտագործման թույլտվությունների ու պայմանագրերի թափանցիկության և հաշվետվողականության բարձրացման համար» ծրագիրը և ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն հաստատեց ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017 թվականի 2-րդ եռամսյակի հաշվետվությունն ու օգոստոս-հոկտեմբեր ամիսներին իրականացվելիք աշխատանքների ժամանակացույցը:
Արձանագրություն – 18.07.2017թ. (word, pdf)
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017թ. 2-րդ եռամսյակի հաշվետվություն
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի աշխատանքային ծրագրի իրականացման 2017թ. օգոստոս-հոկտեմբեր ամիսների ժամանակացույց (word, pdf)
2017 թվականի մայիսի 5-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի նիստ, որի ժամանակ ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն հաստատեց ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017 թվականի 1-ին եռամսյակի հաշվետվությունը, մայիս-հուլիս ամիսներին իրականացվելիք աշխատանքների ժամանակացույցը և աշխատանքային խմբերի կազմերը:
Արձանագրություն – 05.05.2017թ. (word, pdf)
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի ներդրման աշխատանքների 2017 թվականի 1-ին եռամսյակի հաշվետվություն
ՀՀ ԱՃԹՆ-ի աշխատանքային ծրագրի իրականացման 2017թ. մայիս-հուլիս ամիսների ժամանակացույցը և աշխատանքային խմբերի կազմերը (word, pdf)
2016 թվականի դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի տարեվերջի նիստը, որի ժամանակ ՀՀ ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ն հաստատեց Հայաստանի Հանրապետության ԱՃԹՆ ԲՇԽ-ի աշխատակարգը, Հայաստանի Հանրապետության ԱՃԹՆ-ի 2017-2018 թվականների աշխատանքային ծրագիրը և Հայաստանի Հանրապետության ԱՃԹՆ-ի թեկնածության հայտը:
Արձանագրություն - 26.12.2016թ. (word, pdf)
2016 թվականի նոյեմբերի 25-ին ՀՀ կառավարությունում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի առաջին պաշտոնական նիստը, որին հրավիրված էին Հայաստանում օտարերկյա դեսպանությունների, գործընկեր դոնոր միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, այլ հրավիրյալներ, զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչներ:
Արձանագրություն - 25.11.2016թ. (word, pdf)
2016 թվականի հունիսի 27-ի ՀՀ կառավարությունում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱՃԹՆ-ի բազմաշահառու խմբի անդրանիկ նիստը, որի ընթացքում որոշվեց ԲՇԽ-ի առաջիկա աշխատանքների և Հայաստանի ԱՃԹՆ-ին անդամակցության հայտի ներկայացման ժամանակացույցը:

Minutes and related documents
On September 16 2025 the EITI MSG electronically approved decisions for 2023-2024 6th EITI Report of Armenia
MSG decisions (in Armenian) – 16.09.2025թ. (word, pdf)
On 30 June, 2024 the EITI MSG approved 2023-2024 EITI Armenia Work plan implementation report and EITI Annual Progress Report for 2023.
EITI Annual Progress Report for 2023 (in Armenian)
2023-2024 EITI Armenia Work plan implementation report
On 28 March 2024 the EITI MSG meeting was held, at which MSG adopted a list of decisions on issues related to the EITI implementation in Armenia and approved documents.
March 28, 2024 MSG meeting minute (word, pdf)
June 3, 2024 MSG meeting decisions (in Armenian) (word, excel)
EITI Armenia MSG's feedback on 2nd Validation Preliminary Assessment Report
On 29 June 2023 the EITI MSG meeting was held, at which MSG adopted a list of decisions on issues related to the EITI implementation in Armenia and approved documents.
June 29, 2023 MSG meeting minute (word, pdf)
Amendments to EITI Armenia MSG ToR
MSG's announcement on the issue of holding MSG in person meetings
1st and 2nd Semi-annual Progress Reports of EITI Implementation
2021-2022 EITI Armenia Work plan implementation report
2023-2024 EITI Armenia Work plan and National Priorities
EITI Armenia 2nd Validation templates (approved by the MSG on 29 June, 2023)
On 22 December 2022 EITI Armenia published MSG appreved 4th national EITI Report of Armenia presenting 2020-2021 reporting years.
On 27 April 2022 the EITI MSG meeting was held, at which MSG approved the ToR for Independent Administrator for 4th EITI Report of Armenia, adopted a list of decisions defining the scope of the 4nd EITI Report of Armenia, approved 2022 revised EITI Armenia Work Plan. MSG discussed a list of issues related to the EITI implementation in Armenia.
April 27, 2022 MSG meeting minute (word, pdf)
List of mining companies for 2020-2021 EITI reporting.
On December 7, 2020, the EITI MSG of Armenia electronically approved the 2019 EITI Annual Progress Report of Armenia, which includes the implementation of 2019 Work plan, EITI Armenia's quarterly Progress Reports for 4Q 2019, 1Q, 2Q and 3Q 2020, and the revised EITI Work plan for 2020 (the Work plan was revised in August, 2020).
On September 11, 2020, the EITI MSG of Armenia electronically approved the 2018 EITI Report of Armenia.
On November 7, 2019, within the scope of Armenia's first validation mission, the EITI MSG meeting was held, during which the EITI International Secretariat validation group presented the validation process and upcoming steps and activities to the members of the Armenian MSG, and issues that needed further clarification after the validation meetings with stakeholders were discussed. The civil society costituency of the MSG presented the new members and alternate members of the MSG's Civil Society constituency.
November 7, 2019 MSG meeting minute (in Armenian) (word, pdf)
On 5 September 2019, the EITI MSG meeting was held, at which the MSG members approved the First and Second Quarterly Reports of 2019 on the implementation of EITI in Armenia, the amendments to the 2018 Annual Report, the amendments to the EITI MSGʼs Terms of Reference, the Concept Paper “The Approach of the MSG of EITI Armenia to Responsible Mining”. MSG discussed a list of issues related to preparation of the and EITI Report, the scope of the Scoping Study and system of Beneficial Disclosure Owners.
September 5, 2019 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
On 16 April 2019, the EITI MSG meeting was held, at which the MSG members approved the ToR for Independent Administrator for 2nd EITI Report of Armenia, adopted a list of decisions defining the scope of the 2nd EITI Report of Armenia, approved 2018 4th Quarter EITI Progress Report, implementation of EITIʼs 2018 Work Plan and the definition and scope of the Responsible mining of EITI Armenia. MSG discussed a list of issues related to ToR of the Scoping Study of the 2nd EITI Report of Armenia.
April 16, 2019 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
On 05 December 2018, the EITI MSG meeting was held, at which the MSG members approved Armeniaʼs 2018 National Report, 2018 3rd Quarter EITI Progress Report, RA EITIʼs 2019-2020 National Priorities; Presentation of RA EITIʼs 2019-2020 Work Plan 2018 and the Roadmap of the Introduction of Responisble Mining Practices.
December 05, 2018 MSG meeting minute (in English) (word,pdf)
2019-2020 EITI National Priorities
2019-2020 EITI Work Plan of Armenia
The Roadmap of the Introduction of Responsible Mining Practices
On 31 July 2018, the EITI MSG meeting was held, at which the MSG members approved 2018 1st and 2nd Quarter EITI Progress Reports.
July 31, 2018 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
2018 1st and 2nd Quarter EITI Progress Reports
On 27 March 2018, the EITI MSG meeting was held, at which the MSG members approved 2017 4th Quarter EITI Progress Report, implementation of the EITI Work Plan for 2017, reviewed 2018 EITI Work Plan for 2018, the EITI Scoping Study of Armenia, the Independent Administrator’s ToR for the EITI Report of Armenia, several decisions were made on issues set forth in the EITI Standard.
March 27, 2018 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
2017 4th Quarter EITI Progress Report
2017 implementation of the EITI Work Plan of Armenia
Reviewed 2018 EITI Work Plan of Armenia
On 6 December, 2017, the EITI MSG meeting was held, at which the MSG members and consultants discussed the Beneficial Ownership Disclosure Roadmap of the Republic of Armenia, the MSG approved the EITI Open Data Policy of Armenia and the 2017 3rd quarter EITI Progress Report.
December 6, 2017 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
2017 3th Quarter EITI Progress Report
EITI Open Data Policy of Armenia (word, pdf)
On 10 October and 17 October, 2017 in the Government of Armenia the EITI MSG working meetings were held, during which the MSG and the consultants discussed list of issues regarding the presented first draft of the Scoping Study for the EITI Report of the Republic of Armenia.
October 10, 2017 MSG working meeting minute (in Armenian) (word, pdf)
October 17, 2017 MSG working meeting minute (in Armenian) (word, pdf)
On 18 July, 2017 in the American University of Armenia was held the EITI MSG meeting, at which the "Support to Enhance Armenia's Capacity to Implement Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) and to Increase Transparency and Accountability in Mining Licenses and Contracts" Project was launched, the MSG approved the 2017 2nd quarter EITI progress report and the schedule of EITI activities for August-October.
July 18, 2017 MSG meeting minute (in Armenian) (word, pdf)
2017 2nd Quarter EITI Progress Report
Schedule of the EITI activities in August-October, 2017 (in Armenian) (word, pdf)
On 5 May, 2017 in the Government of Armenia was held the EITI MSG meeting, during which MSG approved the 2017 1st quarter EITI progress report and the schedule of EITI activities for May-July.
May 5, 2017 MSG meeting minute (in Armenian) (word, pdf)
2017 1st Quarter EITI Progress Report
Schedule of the EITI activities in May-July, 2017 and members of the working groups (in Armenian) (word, pdf)
On 26 December, 2016 in the Government of Armenia was held the year-end meeting of the EITI MSG, during which MSG approved the ToR of the EITI MSG of the Republic of Armenia, the 2017-2018 EITI Work Plan the Republic of Armenia, the EITI Candidature Application of the Republic of Armenia.
December 26, 2016 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
On 25 November, 2016 in the Government of Armenia was held the first official meeting of the EITI MSG, which was attended by the representatives of foreign embassies and international donor organizations, other invitees, and representatives of mass media.
November 25, 2016 MSG meeting minute (in English) (word, pdf)
On 27 June, 2016 in the Government of Armenia was held the first meeting of the EITI MSG, during which the MSG agreed on the schedule of upcoming works and EITI candidacy application submission.